Virtuálny vesmír

Projekt Virtuálny vesmír je absolútnou novinkou na slovenských školách, ktorá taktiež príde priamo k Vám. Projekt znamená interaktívne premietanie 
360-stupňových videí a fotografií prostredníctvom okuliarí vo virtuálnej realite. Projekt prebieha vo forme prednášok na školách, kedy si žiaci na oči nasadia virtuálne okuliare a dostávajú výklad vedený odborným lektorom. 

Táto netradičná vzdelávacia aktivita je určená najmä pre:

  • II. stupeň základných škôl
  • stredné školy a gymnáziá
  • dospelé publikum

Ponuka programov

Interaktívna Slnečná sústava

 

V programe o Slnečnej sústave sa zoznámime so Slnkom a všetkými planétami akoby sme ich mali priamo na dlani. Preskúmame detaily ich povrchu, mesiace a ukážeme si neuveriteľne obrovské  vzdialenosti medzi samotnými planétami. Priblížme sa k hviezdam, ich farbám a zloženiu.

 

Vesmírny výskum VR


Program sa venuje rôznym misiám určeným pre prieskum objektov Slnečnej sústavy: uvidíme povrch Marsu a rover Curiosity, najväčší asteroid v Slnečnej sústave Ceres a misiu NASA s názvom DAWN, Saturn a sondu Cassini, 
ale aj omnoho viac.

Úkazy na nočnej oblohe

 


V tomto programe sa presunieme na najtmavšie miesta našej planéty a preskúmame fascinujúcu nočnú oblohu. Vydáme sa až za hranicu videnia ľudských očí a ukážeme si dychberúce celooblohové snímky polárnej žiary, zodiakálneho svetla, či meteorické roje.